{statuspremium}
Ňĺěű Wordpress
 
Nastoletni Eddie, podczas wigilijnego wieczoru, z wypiekami na twarzy wyczekuje nowej pary butów, która w jego odczuciu, przyciągnie uwagę sympatycznej sąsiadki, Cindy (Amber Montana). Następnego poranka odkrywa, że choinka świeci pustkami, zaś każdy kolejny dzień przynosi Święta bez prezentów. Aby przerwać pętlę czasu, Eddie zwraca się do tajemniczego właściciela sklepu obuwniczego (Joey Lawrence), dzięki któremu odkrywa, że prawdziwe szczęście nie ma nic wspólnego z prezentami.
Znowu swieta / Christmas All Over Again 2015 Lektor / PL
 
John, nałogowy hazardzista z Las Vegas, po serii niepowodzeń w kasynach, postanawia wyprowadzić się z miasta, zerwać z nałogiem i rozpocząć normalne życie. Zatrudnia się w firmie ubezpieczeniowej w Albuquerque i na polecenie swojego szefa jedzie do małego miasteczka niedaleko Vegas, w którym ma sprawdzić sfingowany zdaniem przełożonego, wypadek samochodowy. Jest to dla Johna szansa na awans, ale także wielkie prawdopodobieństwo na to, że niedalekie Miasto Grzechu skusi go znowu swoim blaskiem?
Czlowiek, ktory mial szczescie do pecha / Saint John of Las Vegas 2009 Lektor / PL
 
Henry Hackett - wydawca nowojorskiego tabloidu to niezadowolony z płacy pracoholik. Przyciskany przez żonę, zmęczoną jego brakiem czasu dla rodziny, rozważa zmianę zajęcia na lepsze, choć nudniejsze.
Zawod: Dziennikarz / The Paper 1994 Lektor / PL
 
Wrażliwy nastolatek ze zdeformowaną twarzą próbuje wieść normalne życie, w czym pomaga mu jego matka.
Maska / Mask 1985 Lektor / PL
 
Nora i Solveig tworzyły udany związek. Wszystko zaczęło się sypać, kiedy ich pięcioletni synek Vetle zmarł podczas górskiej wyprawy. Nora, biologiczna matka chłopca, staje się kobietą wypaloną, zgorzkniałą. Na dodatek zaczyna kwestionować żal swojej partnerki. Natomiast Solveig kochała chłopca tak mocno, że nie wyobraża sobie życia bez dziecka i chciałaby urodzić własne. Obie kobiety wyruszają do miejsca, w którym Vetle wydał swoje ostatnie tchnienie, by spróbować pogodzić się z okrutnym losem. Jednak podróż zamiast zbliżać, tylko je od siebie oddala. Żal za chłopcem przesłania wszystko, co racjonalne i piękne. Re?eksyjny norweski dramat nie oferuje łatwych odpowiedzi, w zamian pozostawiając w głowie dziesiątki nurtujących pytań.
Szczyt / Fjellet 2011 Lektor / PL
 
Kiedy kobieta fałszywie oskarżona o zabójstwo swojego męża zostaje zwolniona po 8 latach pobytu w więzieniu, rozpoczyna prywatne śledztwo, aby odkryć prawdę kto stoi za "wrobieniem" jej w morderstwo. Tymczasem morderca, zamierza uderzyć ponownie.
Smiertelna intryga / Framed for Murder 2007 Lektor / PL
 
Vincent (Robert Sheehan)był wychowywany przez matkę, a jego ojciec zajęty karierą polityczną nie interesował się synem. Kiedy matka Vicenta umiera, ojciec jest zmuszony podjąć się opieki nad nastolatkiem, jednak dotknięty zespołem Tourette?a chłopak będzie przeszkodą w karierze politycznej. Ojciec umieszcza Vincenta w klinice Dr Rose (Kyra Sedgwick), gdzie chłopak spotyka pokręconego Alexa (Dev Patel) i anorektyczkę Marie (Zoë Kravitz). Pewnego dnia kradną samochód Dr. Rose i wyruszają w pełną szalonych sytuacji podróż nad ocean
Troje Na Gigancie / The Road Within 2014 Lektor / PL
 
*ENG*
Wyróżniona nagrodami jury i publiczności na festiwalu Sundance 2015, entuzjastycznie przyjęta przez amerykańskich krytyków ekranizacja powieści Jesse Andrewsa, którą wyreżyserował Alfonso Gomez-Rejon (seriale TV: "Glee" i "American Horror Story"). Greg jest uczniem ostatniej klasy liceum, który unika głębszych związków i próbuje zachować anonimowość, wtapiając się w tłum. Nawet swego nieodłącznego towarzysza, Earla, z którym realizuje amatorskie parodie słynnych filmów, nazywa nie najlepszym przyjacielem, a ?współpracownikiem?. Jego życie zmieni się na zawsze, gdy za namową matki zdecyduje się dotrzymywać towarzystwa Rachel, szkolnej koleżance, u której zdiagnozowano raka?
Earl i ja, i umierajaca dziewczyna / Me and Earl and the Dying Girl 2015
 
Życie Joe Albany, znanego pianisty jazzowego tworzącego w Hollywood lat 70., narkomana i ojca, zostaje pokazane z punktu widzenia dorastającej córki.
Upadek legendy / Low Down 2014 Lektor / PL
 
Dwie zrozpaczone matki zamordowanych dzieci postanawiają wymierzyć sprawiedliwość.
Lila - Eve / Lila and Eve 2015 Napisy PL
 
Wersja eng. Państwo chińskie przeżywa poważny kryzys. Kraj rozdarty jest pomiędzy dwie walczące ze sobą frakcje polityczne, zaś obywatele cierpią z głodu. Na czele rządzącej dynastii Quing stoi siedmioletni cesarz, zaś krajem w istocie rządzi jego bezwzględna matka. Niezadowolony chiński lud zaczyna wszczynać protesty przeciwko dynastii Quing.
The 1911 Revolution / Xinhai Revolution / Xinhai geming 2011 Lektor / PL
 
Na skutek zamachu stanu panujący cesarz zostaje zdetronizowany. Jego niedawno urodzonym synom udaje się przeżyć, chociaż zostają rozdzieleni. Pierwszy trafia pod opiekę wysokiego dostojnika. Drugi zostaje wychowany przez trzech mnichów Shaolin. Obaj przechodzą szkolenie w sztukach walki. Kiedy ...
Ksiaze Shaolin / Shaolin Chuan Ren 1982 Lektor / PL
ďťż