{statuspremium}
Ňĺěű Wordpress
 
Gangster z Chicago zostaje wysłany do Kansas City, gdzie ma wyegzekwować dług od ekscentrycznego hodowcy bydła.
Pierwszorzedne ciecie / Prime Cut 1972 Napisy PL
 
Samuel bardzo lubi swoje beztroskie życie na Francuskiej Riwierze. Znakomicie odnajduje się w towarzystwie pięknych turystek i ani myśli o ustatkowaniu się. Los ma wobec niego jednak zupełnie inne plany. Pewnego dnia na plaży zjawia się Kristin ? jedna z jego przelotnych przyjaciółek i wręcza mu bardzo szczególny prezent. ?To twoja córka? ? mówi i znika. Od tej chwili Samuel staje się pełnoetatowym samotnym tatą maleńkiej Glorii. O dzieciach nie ma pojęcia, bardzo dobrze wie tylko skąd się biorą. Z biegiem czasu jednak okazuje się kochającym, choć niekonwencjonalnym tatą, który nie wyobraża sobie życia bez ukochanej córeczki. Jednak gdy Gloria ma 8 lat, na horyzoncie niespodziewanie pojawia się Kristin, która postanawia odzyskać dziecko, a to oznacza, że szczęśliwy świat znów stanie na głowie?
Jutro bedziemy szczesliwi / Demain tout commence 2016 Lektor / PL
 
Syn pisarki Diane Roy ginie w wypadku samochodowym. Policji nie udaje się ustalić sprawcy. Wiadomo tylko, że poruszał się mercedesem w kolorze mokki. Kobieta postanawia sama wymierzyć sprawiedliwość.
Mokka / Moka 2016 Lektor / PL
 
Film ze studia Walta Disneya zrealizowany w technice animacji komputerowej. Opowieść o niezwykłych przygodach małej dziewczynki, która trafia do fabryki... potworów, które nie są tak straszne, na jakie wyglądają i bardziej się jej boją niż ona ich.
Potwory i spolka / Monsters Inc. 2001 Lektor / PL
 
Kręcony na przestrzeni wielu lat film ukazuje Patti Smith w dwóch środowiskach pracy artystycznej i życia osobistego.
Patti Smith: Sen zycia / Patti Smith: Dream of Life 2008 Napisy PL
 
Gracz bejsbolu amerykańskiego wspomina swoje życie i karierę na boisku.
Gra o milosc / For Love of the Game 1999 Lektor / PL
 
Brat Aleksa, Tommy, zostaje postrzelony. Alex jest pewien, ze to on był celem. Jest policjantem, ma wielu wrogów. Okazuje się jednak, ze ktoś chciał pozbyć się Tommy'ego, który zażywał leki kupione w Internecie i teraz może być świadkiem zeznającym przeciwko grupie przestępczej. Żeby pomoc bratu, Alex musi rozpracować szajkę handlującą dopalaczami.
Skutek uboczny - smierc / Medcrimes - Nebenwirkung Mord 2013 Lektor / PL
 
Młody Meksykanin zostaje przypadkowo uwikłany w krwawe porachunki mafii narkotykowej.
El mariachi / El Mariachi 1992 Lektor / PL
 
Śmierć i to co poza nią...
Kiedy Bylem Martwy / When I Was Dead 2011 Lektor / PL
 
Przez dziesiątki lat naukowcy starają się rozszyfrować mechanizmy starzenia się i zapobiec chorobom, które występują wraz z wiekiem. Być może sekret dobrego zdrowia tkwi w pewnej zapomnianej ekwadorskiej dolinie. Tam, w małej wiosce, której nie da się zlokalizować na mapach, żyją ludzie, którzy nie chorują na raka, cukrzycę ani Alzheimera. W czym tkwi tajemnica ich zdrowia? Niektórzy przypuszczają, że we wzroście - mieszkańcy ekwadorskiej wioski mierzą bowiem niewiele więcej niż 1 metr 20 cm.
Pokonac starosc / The Enigma of the Small People 2012 Lektor / PL
 
Ten odcinek serii "Kosmos" przedstawia najnowsze badania dziwnych zjawisk fizycznych spowodowanych przez czarne dziury i pokazuje eksperymentalną metodę, która być może pozwoli na ich obejrzenie. To historia dedykowana naukowcom, którzy dążą do zobaczenie niewidzialnego. Czarne dziury zasysają wszystko, co znajduje się blisko, a ich potężne pole grawitacyjne sprawia, że cokolwiek do niej nie wpadnie, nie może jej opuścić. Nazywane są "czarnymi", ponieważ całkowicie pochłaniają światło trafiające w horyzont i nie odbijają niczego. Ich występowania nie potwierdza bezpośrednia obserwacja, tylko siła analitycznego rozumowania naukowców, którzy widzą oddziaływanie czarnych dziur z otaczającą je materią i światłem. Samo ich istnienie było przedmiotem dialogu naukowego i polemiki przez dłuższy czas. Już w XVIII wieku John Michell i Pierre Simon de Laplace rozważali pojawienie się obiektu o tak silnym polu grawitacyjnym, że nie pozwala uciec nawet światłu. Jednak dopiero w latach 60. XX wieku naukowcy doszli do wniosku, że istnienie czarnych dziur jest logiczną konsekwencją ogólnej teorii względności.
Kosmos: Zagladamy w czarna dziure / Cosmic Front 2012 Lektor / PL
 
Dolce (Lynn Mancinelli) jest modelką pozującą do nagich zdjęć w internecie. Dobiegając do trzydziestki, zmęczona rywalizacją z dużo młodszymi dziewczynami, zaczyna zdawać sobie sprawę, że to, co dotychczas pozytywnie ją napędzało i pociągało w świecie mody, powoli staje się utrapieniem. Przed rozpoczęciem nowej kariery Dolce wyrusza w podróż do domu, w trakcie której po raz ostatni zapozuje swoim ulubionym fotografom, jednocześnie snując plany na lepszą przyszłość.
Po peknietej stronie czasu / Broken Side of Time 2013 Lektor / PL
ďťż